Ostatnie wpisy

Listwy Samochodowe. Ochrona i Styl dla Twojego pojazdu. Jakie korzyści przynoszą i jak je odpowiednio montować.

W tym artykule dowiecie się, dlaczego listwy samochodowe są niezastąpionym elementem dla każdego właściciela pojazdu. Zbadamy, jakie korzyści przynoszą, jak je montować oraz jakie są różnice między różnymi rodzajami listew. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem motoryzacji czy codziennym kierowcą, ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, dlaczego listwy samochodowe są niezbędne.

Listwy samochodowe są często niedocenianym, ale niezwykle ważnym elementem dla każdego pojazdu. Choć mogą wydawać się jedynie ozdobą, mają one wiele praktycznych zastosowań, które mogą znacznie poprawić funkcjonalność oraz wygląd samochodu.

Pierwszym i najbardziej oczywistym zastosowaniem listew samochodowych jest ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Montując nakładki na progi, zderzaki pojazdu, chronimy go przed zarysowaniami, wgnieceniami oraz innymi uszkodzeniami spowodowanymi przez otarcia lub uderzenia. 

Kolejnym aspektem jest estetyka. Listwy samochodowe mogą znacznie poprawić wygląd pojazdu, nadając mu bardziej sportowy lub elegancki charakter, w zależności od wybranego modelu.

Nakładki na progi, nakładki na zderzaki – co warto wiedzieć ?

Nakładki na progi samochodowe cechy:

Wytrzymałość: Tak, te nakładki nie tylko świetnie wyglądają, ale także są na tyle solidne, że potrafią przetrwać nawet najbardziej niebezpieczne eskapady miejskie.

Estetyka: Dostępne są w różnych kolorach i tłoczeniach, dzięki czemu możesz dopasować je do stylu swojego pojazdu.

Prosty montaż: Instalacja nie wymaga niezwykłych umiejętności technicznych. Wystarczy odrobina cierpliwości i gotowe!

Gdzie montować nakładki na progi samochodowe? Otóż, nakładki na progi montuje się na dolnej krawędzi drzwi, bezpośrednio nad progami samochodu. W ten sposób nie tylko zapewnisz ochronę, ale także dodasz swojemu autu odrobinę ekstrawagancji.

Można wybierać spośród różnorodnych stylów i wzorów, co umożliwia idealne dopasowanie do własnych preferencji estetycznych.

Nakładki na progi samochodowe różnią się między sobą tłoczeniami oraz rodzajami stali :

 • CARBON – powłoka pokryta strukturą 
 • BLACK- pokryte czarną strukturą
 • MAT – szlif kierunkowy całej powierzchni,
 • POŁYSK – powierzchnia lustrzana,
 • SATIN – częściowy szlif powierzchni z przetłoczeniem w połysku,
 • SATIN BLACK – czarna elektrochemiczna powłoka, szlifowana kierunkowo

Nakładki na zderzaki samochodowe cechy:

Ochrona: Pełnią funkcję ochronną, ale nie zasłaniają całego zderzaka, dzięki czemu nie musisz rezygnować z estetyki swojego samochodu.

Wzornictwo: Dostępne są w różnych kształtach i kolorach, abyś mógł dopasować je do stylu swojego pojazdu.

Prosty montaż: Podobnie jak nakładki na progi, nakładki na zderzaki montuje się zazwyczaj za pomocą specjalnych taśm klejących lub śrub.

Gdzie montować nakładki na zderzaki samochodowe: Umieszcza się je na dolnej części zderzaka, tak aby pełniły swoją funkcję ochronną, ale jednocześnie nie zakłócały designu samochodu.

Na rynku dostępne są różnorodne style i wzory nakładek na zderzaki samochodowe, co umożliwia idealne dopasowanie do indywidualnego gustu:

 • BLACK&SHINE – czarny połysk
 • CARBON – powierzchnia pokryta filmem
 • BLACK – powierzchnia pokryta czarnym strukturalnym filmem
 • SATIN - częściowy szlif powierzchni, reszta nakładki  w połysku
 • SATIN BLACK – powierzchnia czarna barwiona elektrochemicznie, szlifowana kierunkowo
 • SATIN BLACK & WHITE – czarna elektrochemiczna powłoka, szlifowana kierunkowo, z jaśniejszymi wytłoczeniami.
 • SREBRNY MAT- szlif kierunkowy całej powierzchni
 • SREBRNY POŁYSK- wypolerowany na efekt lustra
 • TITAN- wykończenie półmatowe grafitowe

Jak przykleić listwę w samochodzie ?

Jednakże, aby cieszyć się korzyściami płynącymi z listew samochodowych, konieczne jest prawidłowe ich zamontowanie. W artykule omówimy kroki niezbędne do poprawnego montażu, zapewniając, że listwy są stabilne i skutecznie spełniają swoją funkcję ochronną.

Montaż nakładek na progi i zderzaki samochodowe jest kluczowym krokiem w zapewnieniu ochrony i estetyki pojazdu. Przed dokonaniem wyboru odpowiednich nakładek, istotne jest uwzględnienie kilku czynników, takich jak model i marka samochodu, preferowany styl oraz poziom ochrony.

Krok 1

Dokładnie oczyść i odtłuść miejsce montażu (chusteczka w zestawie): Przed przystąpieniem do montażu, należy dokładnie oczyścić powierzchnię, na której będą umieszczane nakładki. Usunięcie wszelkich zabrudzeń i tłuszczu zapewni lepszą adhezję- siłę wiązania nakładek.

Krok 2

Przymierz i zaznacz miejsce, w którym przykleisz nakładkę. Przed odklejeniem taśmy dwustronnej, należy przymocować nakładkę do docelowej powierzchni, aby dokładnie ustalić jej pozycję. Następnie można użyć ołówka lub innego narzędzia do zaznaczenia miejsca, w którym należy ją umieścić.

Krok 3

Odklej folię zabezpieczającą taśmy dwustronnej. Po dokładnym zaznaczeniu miejsca montażu, należy odkleić folię zabezpieczającą z taśmy dwustronnej na nakładce, przygotowując ją do przyklejenia.

Krok 4

Przyklej i mocno dociśnij nakładkę na całej jej powierzchni. Po odklejeniu folii zabezpieczającej, należy dokładnie przykleić nakładkę do oznaczonego miejsca i mocno docisnąć ją, aby zapewnić solidne połączenie. Ważne jest, aby równomiernie rozprowadzić nacisk na całej powierzchni nakładki, aby zapewnić jej stabilność.

Wykonanie opisanych kroków montażowych jest kluczowe dla zapewnienia prawidłowego i trwałego montażu nakładek na progi i zderzaki samochodowe. Poprawne oczyszczenie powierzchni, precyzyjne ustalenie pozycji nakładek oraz solidne ich przyklejenie to podstawowe czynności, które gwarantują nie tylko optymalną ochronę pojazdu, ale także estetyczny wygląd. Dzięki przestrzeganiu tych wskazówek możesz cieszyć się nie tylko zabezpieczonym samochodem, ale także jego atrakcyjnym wyglądem przez wiele lat.

Listwy samochodowe są jak niezawodni towarzysze podróży - nie tylko dodają uroku Twojemu pojazdowi, ale też skutecznie bronią go przed wszelkimi niespodziankami drogowymi. Dzięki właściwemu montażowi, mogą być Twoimi wiernymi sprzymierzeńcami przez wiele lat, chroniąc przed niespodziewanymi "przygodami" na drodze. Nie wahaj się zainwestować w listwy samochodowe - to nie tylko ochrona dla Twojego auta, ale także wyraz Twojego indywidualnego stylu!

Nie czekaj dłużej - odwiedź nasz sklep internetowy GSMarkt.pl już dziś, aby wybrać idealne nakładki na progi i zderzaki dla swojego pojazdu. Uzupełnij swoje zakupy o inne akcesoria samochodowe i podkreśl indywidualność Twojego auta! Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego GSMarkt.pl

W kategorii: Informacje

Zostaw swój komentarz